• Nibe.sk

OKHE SMART

OKHE SMARTInteligentný ohrievač vody s elektronickým termostatom a s možnosťou pripojenia na HDO. Obsahuje samoučiaci algoritmus a ohrieva vodu v dobe potreby. Možno prepnúť do niekoľko módov (MANUAL, MANUAL HDO, OPTIMUM? PROG, SMART, ANTI FREEZE). Ohrievač možno ovládať pomocou operačného systému Android/iOS.

Viac

Nerezové ohrievače vody NIBE

CharakteristikaEMINENT

Spoločnosť NIBE mimo tepelných čerpadiel a ich príslušenstva dodáva na slovenský trh aj nerezové elektrické a Nepriamovýhrevné ohrievače vody. Nerezové prevedenie ohrievačov NIBE zaisťuje ich vysokú životnosť pri dlhodobom zachovaní kvality vody.

Niečo málo k NIBE nerezovej oceli:

Kvalita použitej nerezovej oceli na antikoróznu odolnosť nádoby na ohrev vody značnú dôležitosť. Spoločnosť NIBE zvolila feritickú oceľ EN 1.4521. okrem iného obsahuje 18% chrómu a 2% molybdénu, avšak minimálne množstvo niklu. Pretože sa jedná o feritickú oceľ, nie je náchylná k napäťovej korózii, čo znamená, že je odolná proti zvýšenému obsahu chloridov vo vode.

Vysoký obsah chrómu a najmä potom obsah molybdénu zlepšujú odolnosť voči jamkovej korózii. Extrémne nízky obsah niklu je výhodný aj z hľadiska ochrany zdravia a životného prostredia, pretože sa pri prevádzke neuvoľňujú ionty niklu, ktoré sa u iných materiálov môžu uvoľňovať počas začiatočnej fázy prevádzky.

Okrem voľby materiálu sú dôležité aj jednotlivé fázy spracovania. Výrobný proces u firmy NIBE prebieha spôsobom, ktorý vylučuje vznik trhlín. Je dôležité, aby po zvarení mal povrch nádoby, ktorý prichádza do styku s vodou, homogénne zloženie. Toho sa u firmy NIBE dosahuje využitím unikátneho procesu morenia, kedy dochádza k pasivácii povrchu vytvorením rovnomernej vrstvy oxidu na celom vnútornom povrchu nádoby pre ohrev vody.

Pri styku s vodou s extrémne vysokým obsahom chloridov sa môže prejaviť jamková korózia, zvlášť v kombinácii s vysokým stupňom tvrdosti vody, kedy dochádza k usadzovaniu vodného kameňa. V týchto prípadoch sa nemôže kyslík prirodzene obsiahnutý vo vode dostať na povrch oceli a korózia môže prebiehať pod nánosom vodného kameňa.

Prehľad nerezových ohrievačov NIBE

Modelový radObjem (l)
NIBE EMINENT-R 35
55
100
NIBE COMPACT-R 145
185
275
NIBE EL-R 160
210
300
PCU-R 80
100
120


Dokumentácia na stiahnutie

Fotogaléria

EMINENT
EL
COMPACT
PCU